in ,

Klimatické aktivistky obliali polievkou v Louvri sklo chrániace svetoznámy obraz Mona Lisa

28.1.2024 (SITA.sk) – Dve klimatické aktivistky obliali v nedeľu polievkou sklo chrániace slávny obraz Mona Lisa v múzeu Louvre v Paríži.

Vykrikovali pri tom heslá obhajujúce udržateľný potravinový systém. Stalo sa tak počas protestov francúzskych farmárov upozorňujúcich na viacero problémov vrátane nízkych miezd.

Vo videu zverejnenom na sociálnych sieťach bolo vidieť dve ženy s nápisom „FOOD RIPOSTE“ na tričkách, ako prechádzajú popod bezpečnostnú bariéru, aby sa priblížili k obrazu a obliali polievkou sklo chrániace majstrovské dielo Leonarda da Vinciho.

„Čo je najdôležitejšie?“ kričali. „Umenie alebo právo na zdravé a udržateľné jedlo? Náš farmársky systém je chorý. Naši farmári zomierajú pri práci,“ dodali.

Potom bolo možné vidieť zamestnancov Louvru, ako ukladajú čierne panely pred obraz Mony Lisy a žiadajú návštevníkov, aby opustili miestnosť. Parížska polícia uviedla, že po incidente zatkla dve osoby.

Viac k témam: klimatickí aktivisti, Mona Lisa, Múzeum Louvre Paríž, Polievka
Zdroj: SITA.sk – Klimatické aktivistky obliali polievkou v Louvri sklo chrániace svetoznámy obraz Mona Lisa © SITA Všetky práva vyhradené.

Prvé kolo prezidentských volieb by vyhral Pellegrini. Prieskum ukázal aj výsledok druhého proti Korčokovi

Neuveriteľný rozchod ako z filmu! Muž jej povedal, že si ide kúpiť nohavice na svadbu. Zobral jej auto a už ho nebolo! Dôvod ťa zaskočí!